Firmamız 1980 yılında, Mopar Ticaret adıyla Yakup TAŞYARAN tarafında Chrysler araçlarının yedek parçalarını sağlama amacıyla İskitler / Ankara’da kurulmuştur.

1998 yılında kurumsallaşmak amacıyla firmamızın adı Otomopar Otomotiv İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi olarak; tüm binek araçların otomatik şanzıman özel yedek parçalarını ve Jeep, Chrysler ve Dodge araçlarının her çeşit yedek parçalarını sağlamaya başlamıştır.

Otomopar Otomotiv 2005 yılında merkezini Maslak / İstanbul’a taşıma kararı alarak, Şaşmaz / Ankara’daki merkezini şube olarak hizmetine devam ettirmiştir.

2015 yılında sektöre daha fazla hizmet verebilmek amacıyla Bostancı şubemiz ve daha sonra 2016 yılında en yeni şubemiz Bornava / İzmir’de hizmete girmiştir.

Şuanda yönetim ekimiz olan; Onursal Başkanımız Ahmet TAŞYARAN, Başkanımız Serkan TAŞYARAN ve Genel Müdürümüz Onur CAN ÖZATA ile firmamız ticari hayatına devam etmektedir ve Türkiye’deki dört satış noktamız ile farklı ülkelerden toplam yirmi tedarikçimiz ile 10.000’den fazla çeşit ürünlerimiz ile yerli ve yabancı müşterilerimize en iyi kaliyede ürünler sağlamaktayız.

Çözüm Ortaklarımız